تا » زر » و » زور » و » تزویر » حاکم باشد ، هر روز ، 16 آذر است

غدیر ، یک آموزه و یک پیام است . پیامی از قعر جاهلیت عربی که حتی پیامبر خدا نیز بایستی برای پیام الهی همراهی جمع را بطلبد . آنگاه پیامبر خدا  ، محمد بن عبد الله ،  علی ابن ابی طالب  را به عنوان جانشین خود معرفی کرد ، برای این اقدام ، بیعت توده های حاضر در غدیر خم را طلبید . چون آن هنگام که محمد ، دار دنیا را ترک گفت ، توده ها ،  دیگری را به جای علی  برگزیدند . علی هم از آنجا که در نزد همین توده ها مقبولیت نداشت ، سکوت را پیشه ساخت . او به ابزار زر و زور و تزویر متوسل نشد تا مردمان را به خلافت خود راضی سازد . چه او حکومت را از عطسه بزی و کفش پاره ای بی ارزش تر می دانست .

حال ، علی خامنه ای که خود را علی زمان می داند و مزدورانش ، برای ولایت او ، یقه درانی ها  می کنند ، چه نسبتی با علی دارد ؟ آن شیفته و تشنه قدرتی که در این ماه های اخیر ، بدترین دوره از  ریاستش را به مردم ایران نمایانده است .

عید غدیر امسال ، سبز ترین غدیر سال های گذشته ، برای ملت ایران است . ایرانیان به این پیام حکومت اصیل علوی پاسخ مثبت دادند که آزادگی و آزادی را بر زندگی در زیر یوغ استبداد و جهل ترجیح می دهند . ایرانیانی که خود را از جهل و بندگی رهانیده و به بالاترین معنای آزادی دست یافته اند . فردای غدیر امسال ، 16 آذر است . 16 آذر سال 1332 ، برخلاف نظر احمد جنتی ، تنها نماد مبارزه با استعمار نیست . در این روز ، 3 آذر اهورایی ، سه قطره خون شدند تا فریاد اعتراضشان به دولت کودتا را برای همیشه تاریخ ثبت کنند . جالب اینکه احمد جنتی که تا همین دیروز ، 3 دانشجوی شهید 16 آذر را 3 توده ای می دانست که ارزشی برای بزرگداشت ندارند ، حال امروز ، سنگ آنان را بر سینه می زند .

16 آذر ، و عید غدیر خم ، دو نماد ملی و مذهبی هستند . پیام این دو روز ، برای جنبش سبز این است که چون به رای و عقیده مردم  احترام گذاشته شود ، خونی به ناحق ریخته نخواهد شد . تا زر و زور و تزویر حاکم باشد ، هر روز  16 آذر است  ، نه برای دانشجویان ، که برای همه مردم ایران .

Advertisements

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: